3D VE 2D MİMARİ KAT PLANI


3D Ve 2D Mimari Kat Planı

Mimari kat planı bu alanda yetkinlik sahibi olmayan kişiler tarafından anlaşılamaz. Dolayısıyla müşterilerimize kat planı projelerimiz ile en doğru ve istenilen bilgiyi sunabilmemiz için bazı teknikler kullanmamız gerekir. Kat planı projelerimizin müşterilerimizin tarafından kolay anlaşılması ve analiz edilebilmesini sağlamak adına 3D ve 2D mimari kat planı uygulamalarımız ile mekanların üç boyutlu olarak daha görünür olmasını sağlıyoruz. Bu alanda tecrübeli ve deneyimli ekibimiz eşliğinde iç mekanların yeniden revize edilmesini sağlıyor ve yaşam alanlarının standartlarını daha da yükseltmeyi hedefliyoruz.

2D Kat Planı

Bu plan genel olarak renksiz bir projeden meydana gelir. Firmamızın mimarları tarafından 2D kat planına renklendirme işlemi yapılarak müşterilerimize projelerimiz sunulur. Bu planda iç mekan tasarımının nasıl olacağı hakkında müşterilerimiz ile bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Genel olarak renksiz olan bu planlar müşterilerimiz tarafından  pek de göze hitap eden planlar olarak değerlendirilemiyor.

Ancak renklendirme işleminden sonra kat planının nasıl olması gerektiği hakkında müşterilerimiz de fikir sahibi olabiliyorlar. Bu nedenle müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ve özgün tasarımlarımız ile öne çıkan firmamız bu alanda en iyi hizmet kalitesine sahip olan bir firma olarak yoğun ilgi gören bir mimarlık firmasıdır.

 

3D Kat Planı

Müşterilerimize projelerimizi daha kolay anlatmak için kullandığımız bu uygulamayı 3D max programı ile sağlıyoruz. Herkesimden kişinin projeler üzerinde fikir yürütebilecekleri bu uygulama kat planının en son halini yansıtır. Müşterilerimiz dilerse kat planı üzerinde değişiklikler talep edebilirler.

İlk etapta sizlerin talepleri doğrultusunda çizim aşamasına başlıyor ve 2D kat planı sonucuna ulaşıyoruz. Ardından bu projemizi müşterilerimize sunmak için ise 3D kat planı ile mimarinin son aşamasını sergiliyoruz. Bu projede yapı içerisine mobilya yerleşimi yapılır ve photoshop yardımı ile de projeyi renklendiriyoruz.

Neticede ortaya konulan mimari yapı albenisi daha yüksek olarak projelenmiş oluyor. Firmamız renklendirme olmayan kat planı örneklerinde müşterilerimizin sessiz kaldığı izlenimine varmış olup projeye renklendirme sağladıktan sonra ise müşteriler beğenilerini veya eleştirilerini ifade edbilme olanağı bulmuşlardır.

İç Mekanda Mimari Stiller

Klasik, rustik ve endüstriyel alanlarda iç mekanda mimari stillerimizi inceleyerek tarzını yansıtan modeller üzerine firmamızdan hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Klasik stil tasarımı projelendirme aşamasında en zor ve en zahmetli olan proje örnekleri olarak karşımıza çıkar.

Klasik tasarımlarda daha fazla detay bulunmaktadır. Rustik denilen tasarım doğallık içeren bir tasarım örneğidir. Kullanılacak malzemeler ve işçilik kalitesi bakımından yüksek bir ödeme bütçesi gerekebilir.

Mimarlık ofisleri, cafe ve restoran gibi alanlarda kullanılan iç mekan stili olarak endüstriyel stil örneklerinden yararlanılabilir. Bu stillerin 3D kat planını sağlayarak müşterilerimizin nasıl bir tasarım isteyip istemediklerini gözler önüne seriyor ve müşterilerimizin tam olarak isteklerine ulaşmaya çalışıyoruz.

 


Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!